2018 sausio 13

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai šį savaitgalį žaidė tik vienerias Nacionalinės krepšinio lygos rungtynes - šeštadienį Vilniuje atkakliai kovėsi su Vilniaus „Perlo“ ekipa. Deja, šįkart klaipėdiečiams iki pergalės pritrūko vos vieno taiklaus metimo – „Perlo“ ekipai nusileista vos 1 taško skirtumu - 80:81 (21:21, 17:18, 20:19, 22:23).

Vilniuje klaipėdiečiai vertėsi be vieno iš ekipos lyderio Mindaugo Stašio, kuris šią savaitę per treniruotę pasitempė kojos raumenį.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei, po Mareko Blaževičiaus dvitaškio, „Perlo“ ekipa pirmavo 5 taškais – 80:75. Tada šaltakraujiškai tritaškį smeigė „Neptūno-Akvaservis“ žaidėjas Jonas Dumašius, netrukus dar vilniečiai suklydo, o abi baudas realizavęs Vpataikęs klaipėdietis Valdas Vasylius išlygino rezultatą – 80:80.

Visgi, pačioje rungtynių pabaigoje sėkmė šypsojosi vilniečiams. Pražanga sustabdytas Marekas Blaževičius stojo prie baudų metimų linijos, pataikė vieną metimą ir nulėmė rungtynių baigtį – 81:80.

Klaipėdos komandos gretose lyderio vaidmens ėmėsi Jonas Dumašius, šįkart surinkęs daugiausiai - 14 taškų. Valdas Vasylius ir Deividas Anužis surinko po 13, Arūnas Mikalauskas ir Aidas Einikis – po 12 tšk.

Skaityti plačiau
2018 sausio 06

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate iškovojo septynioliktąją pergalę. Klaipėdiečiai savo žiūrovų akivaizdoje po sunkios kovos rezultatu 77:74 (22:30, 21:15, 22:15, 12:14) palaužė Joniškio „Delikatesą“.

Iki rungtynių pabaigos likus šiek tiek daugiau nei minutei labai svarbų tritaškį smeigė „Neptūno-Akvaservis“ komandoje vis didesnį vaidmenį atliekantis Jonas Dumašius. Tai padėjo klaipėdiečiams susikrauti 5 taškų persvarą – 77:72 ir pergalė iš rankų jau nebebuvo paleista.

„Pergalė yra pergalė, kad ir negraži, tačiau į turnyro lentelę įsirašėme tašką. Nedžiugina vyrų atsipalaidavimas. Vyrus prieš šio savaitgalio rungtynes - tiek su Mažeikiais, tiek su Joniškiu – perspėjau, kad bus sunku, nes pasikeitė abiejų komandų treneriai, o tai dažnaiusiai komandų žaidėjams suteikia naują impulsą. Žaidėjai visada stengiasi naujam treneriui įrodyti savo vertė. Dėl to buvo sunku, tačiau mes negalime skųstis, kadangi savaitgalį iškovojome abi pergales. Šįvakar antroje rungtynių pusėje pavyko pažadinti vyrus, geriau dirbome gynyboje, per du paskutinius kėlinius praleidome tik 29 taškus ir džiaugiamės pergale. Noriu pasveikinti varžovus – išties gražiai žaidė ir kovėsi. Mums dėl pergalės teko gerokai paprakaituoti“, - akcentavo „Neptūno-Akvaservis“ treneris Tomas Gaidamavičius.

Prie Klaipėdos ekipos pergalės daugiausiai prisidėjo Arūnas Mikalauskas, pelnęs 14 taškų ir surinkęs 25 naudingumo balus (5/7 dvit., 1/3 trit., 1/2 baudos, 12 atk. kam., 6 rez. perd.). Deividas Anužis pridėjo 10 taškų, Valdas Vasylius (13 atk. kam.), Airidas Giedraitis ir Aidas Einikis (3/6 trit.) – po 9 tšk., Mantas Šerkšnas – 8, Jonas Dumašius – 7, Mindaugas Stašys – 6, Ignas Ramašauskas – 5 tšk.

Iš „Delikateso“ komandos išsiskyrė Mindaugas Reminas, pelnęs 14 taškų, Domininkas Matutis surinko 13 taškų, Žilvinas Petraitis – 12, Rytis Biliartas – 11 tšk.

2018 sausio 04

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate iškovojo šešioliktąją pergalę. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išvykos rungtynėse dviženkle persvara - 79:69 (23:25, 17:18, 20:18, 19:8) palaužė Mažeikių „Erelius“.

Klaipėdiečiai į lemiamą šturmą kilo ketvirtjame kėlinyje ir tas kovingumas, noras bei ryžtas davė vaisių - prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui klaipėdiečiai buvo besivejančiųjų vaidmenyje (60:61), tačiau sugebėjo susikoncentruoti, prsverti rezultatą ir dvikovos pabaigoje išvengti intrigos.

„Neptūnas-Akvaservis“, į priekį vedamas Valdo Vasyliaus, Deivido Anužio ir Jono Dumašiaus, surengė spurtą 15:4 ir iki kėlinio pabaigos likus kiek mažiau nei trims minutėms pirmavo dviženkle persvara - 75:65, kurią išsaugojo iki dvikovos pabaigos.

Vienas labiausiai patyrusių klaipėdiečių žaidėjų, ragavęs net Eurolygos duonos, V. Vasylius vėl buvo vienas pagrindinių savo komandos vedlių į pergalę. 34-erių žaidėjas per 30 minučių surinko 17 taškų (3/6 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 5/5 baudų metimai), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį ir surinko 19 naudingumo balų.

Tiek pat taškų pelnė ir Deividas Anužis, kuris pridėjo 7 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir susitikimą baigė su 22 naudingumo balais. Vis solidesnį vaidmenį Klaipėdos komandoje atlieka didžiulę pažangą padaręs Jonas Dumašius. Šįkart jis pelnė 13 taškų (3/6 dvit., 2/3 trit., 1/2 baudos, 4 atk. am., 2 rez. perd.). Aidas Einikis surinko 9 taškus Mindaugas Stašys ir Mantas Šerkšnas – po 8, Airidas Giedraitis – 5, Ignas Ramašauskas – 2 tšk.

2017 gruodžio 30

Itin gražiu žaidimu, kovingumu ir atsidavimu bei užtikrinta pergale 2017 metų pabaigą pažymėjo Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai. Šįkart Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 19 taškų skirtumu - 97:78 (25:19, 26:16, 30:20, 16:23) nukovė „Šilutės“ ekipą.

Klaipėdiečiai į Nacionalinėje krepšinio lygos (Mezon-NKL) turnyro lentelę įsirašė 15-ąją pergalę (yra patyrę 9 praaimėjimus), sukėlė daug džiugių emocijų savo sirgaliams ir dar labiau įsitvirtino ketvirtoje pozicijoje.

Šilutiškiai su 17 pergalių ir 7 pralaimėjimais užima trečiąją vietą, tačiau šįkart prieš itin kovingai nusiteikusius „Neptūno-Akvaservis“ vyrus atrodė blankiai ir intrigą sugebėjo išlaikyti vos vieną kėlinį.

Klaipėdiečiai, į priekį vedami karjeros rungtynes sužaidusių Arūno Mikalausko ir Valdo Vasyliaus, antrajame kėlinyje surengė įspūdingą spurtą 18:2 ir susikrovė 16 taškų praašumą - 51:35.

Šilitiškiai sunkiai tvardė emocijas ir kelis kartus už tai buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Antroje rungtynių dalyje klaipėdiečiai vienu metu pirmavo ir 30 taškų skirtumu bei itin gausiai į Klaipėdos sporto rūmus susirinkę „Neptūno-Akvaservis“ sirgaliai tiesiog šėlo iš džiaugsmo bei mėgavosi nuostabiu klaipėdiečių žaidimu.

Nugalėtojus į priekį vedė karjeros rungtynes NKL sužaidęs Valdas Vasylius. Puolėjas per 28 minutes pelnė 24 taškus (12/17 dvitaškių), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo du metimus ir surinko 29 naudingumo balus.

V. Vasyliaus pavyzdžiu pasekė ir Arūnas Mikalauskas, kuris per 26 minutes įmetė 14 taškų (2/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/4 baudų metimai), sugriebė 12 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir pasirodymą baigė su 35 naudingumo balais.

2017 gruodžio 29

Gruodžio 30 dieną (šeštadienį) 16 val. Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10) vyks Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pamario derbis tarp Klaipėdos "Neptūno-Akvaservis" ir "Šilutės" ekipų.

Klaipėdiečiams šios rungtynės - garbės reikalas. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai sieks atsirevanšuoti šilutiškių ekipai už šių metų spalio 28 dieną išvykoje po nervų karo vos 2 taškų skirtumu - 81:83 patirtą pralaimėjimą.

Nėra aišku, ar šeštadienį Klaipėdos ekipai galės padėti "Neptūno" žaidėjai Aidas Einikis ir Arūnas Mikalauskas, tačiau "Neptūnas-Akvaservis" sudėtį sustiprino Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniaujančio "Šiaulių" klubo žaidėju. Ši ekipa sutiko uostamiesčio komandai paskolinti Airidą Giedraitį.

22 metų 197 cm ūgio kaunietis šį sezoną buvo skolintas Regionų krepšinio lygoje (RKL) rungtyniaujančios Šiaulių "KA Saulės-ASKA-Grafų baldų" komandai ir trečiose pagal pajėgumą šalies pirmenybėse per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 16,8 taško bei atkovodavo po 5,8 kamuolio.

Praėjusius du sezonus A. Giedraitis gynė Raseinių "Rasų" komandos garbę.

"Kol kas šį krepšininką skolinamės mėnesiui peržiūrai. Matysime, ar šis krepšininkas pritaps prie mūsų ekipos ir ar liks iki sezono pabaigos", - sakė "Neptūno-Akvaservis" klubo direktorius Dainius Vaitelis.

2017 gruodžio 14

Klaipėdos  „Neptūno-Akvaservis“ vyr. treneris Tomas Gaidamavičius, po Klaipėdoje iškovotos pergalės  prieš Vilniaus „Perlą“ (72:70), džiaugėsi savo komandos darbu gynyboje ir tikslumu puolime rungtynių pabaigoje.

„Reikia pasidžiaugti, kad paskutinėmis sekundėmis iškovojome pergalę. Nesvarbu kaip ji iškovota, bet pergalė yra pergalė. Teigiamą rezultatą lėmė koncentracija gynyboje ir tai, kad antroje rungtynių pusėje susitvarkėme po krepšiu su atšokusiais kamuoliais. Pirmoje rungtynių pusėje leidome jiems po savo krepšiu atkovoti 12 kamuolių, vėliau su tuo susitvarkėme ir viskas pakrypo geresne linkme“, - po rungtynių kalbėjo „Neptūno-Akvaservis“ vyr. treneris Tomas Gaidamavičius.

Šeštadienį „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai išvykoje susitiks su šio sezono NKL čempionato lyderiu Šakių „Vyčiu“. Ši ekipa su 17 pergalių ir 3 pralaimėjimais tvirtai žengia pirmoje turnyro lentelės pozicijoje. „Neptūnas-Akvaservis“ su 14 pergalių ir 7 pralaimėjimais užima ketvirtąją vietą tarp 14 NKL ekipų.

„Nežinome, ar mums galės padėti „Neptūno“ žaidėjai – Arūnas Mikalauskas ir Aidas Einikis. Ir šįvakar jie prie mūsų prisijungė pavargę ir be treniruočių, grįžę iš Prancūzijos. Tačiau, kad ir kas galės žaisti, į Šakius vyksime su tikslu – kautis ir laimėti“, - akcentavo Klaipėdo ekipos treneris.

„Neptūno-Akvaservis“ ir „Vyčio“ rungtynes šeštadienį iš Šakių tiesiogiai nuo 16 val. transliuos DelfiTV.lt ir TV3.lt.

Klaipėdos  „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai iškovojo keturioliktąją pergalę 2017-2018 metų Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai Klaipėdoje po itin atkaklios kovos ir dramatiškos rungtynių pabaigos rezultatu 72:70 (18:14, 19:24, 19:15, 16:17) įveikė Vilniaus „Perlo“ ekipą.

Vilniečiai į uostamiestį atvyko su „Lietuvos ryto“ žaidėju Margiriu Normantu ir tikriauisiai tikėjosi, kad pavyks įveikti klaipėdiečius.

Visgi, NKL vicečempionų „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkų lengvai neįbauginsi – klaipėdiečiai kovėsi taškas į tašką, o iki ketvirto ketvirčio pabaigos likus šiek tiek daugiau nei minutei  Mantas Šerkšnas smeigė tritaškį ir išvedė šeimininkus į priekį - 67:66.

Netrukus vilniečių ekipos lyderis Margiris Normantas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir išlygino rezultatą - 67:67.

Tada prabilo vienas labiausiai patyrusių Uostamiesčio ekipos žaidėjų – Mindaugas Stašys, smeigęs tritaškį ir „Neptūno-Akvaservis“ sirgaliams suteikęs daug džiaugsmo akimirkų - 70:67.

Kitoje atakoje situaciją bandė gelbėti M. Normantas, tačiau jo tolimas metimas tikslo nepasiekė, o tuoj pat M. Stašys pataikė abu baudos metimus ir komandas jau skyrė 5 taškai - 72:67.

2017 lapkričio 25

Klaipėdos "Neptūno-Akvaservis" krepšininkai, į priekį vedami patyrusių žaidėjų - Mindaugo Stašio ir Valdo Vasyliaus, savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 82:77 (17:15, 24:21, 19:21, 22:20) palaužė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus.

Klaipėdiečiai į šio sezono savo NKL sąskaitą įsirašė vienuoliktąją pergalę (yra patyrę penkis pralaimėjimus) ir dar labiau artėja prie gerausiųjų trejeto. „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkus nuo antrąją ir trečiąją vietą užimančių marijampoliečių ir „Šilutės“ krepšininkų (abi komandos yra iškovojusios po 12 pergalių ir patyrusios po 4 pralaimėjimus) atsilieka vos viena pergale, o artimiausius savo persekiotojus, penktoje vietoje esančius Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkus, jau lenkia trejomis pergalėmis.

„Neptūnas-Akvaservis“ pastaruoju metu demonstruoja puikią sportinę formą ir kovotojų charakterį. Tai buvo galima aiškiai matyti per rungtynes Klaipėdoje, kuriose susikovė praėjusio sezono finalininkai - čempionai „Sūduvos-Mantingos“ ir vicečempionai“Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai.

Klaipėdiečiai didžiąją rungtynių dalį 2-6 taškais buvo priekyje ir ketvirtajame kėlinyje, kai marijampoliečiai persvėrė rezultatą savo naudai - 64:60, nepasimetė, sužaidė įspūdingą atkarpą – 17:7, išsiveržė į prikį 77:71 ir galiausiai pergalės iš rankų nebepaleido.

Atsakingomis rungtynių akimirkomis nepriekaištingai rungtyniavo ir drąsiai iniciatyvos ėmėsi Eurolygos patirties turintis V. Vasylius. Jis prie Klaipėdos komandos pergalės pridėjo 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus. Už jį vienu tašku daugiau - 22 - pelnė ir 9 rezultatyvius perdavimus atliko Mindaugas Stašys (25 naud. balai). Aidas Einikis pelnė 17 taškų (4/8 trit.), Arūnas Mikalauskas - 12, Mantas Šerkšnas ir Deivydas Keburys - po 4, Jonas Dumašius - 2 tšk.

2017 lapkričio 24

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai į Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionato turnyro lentelę įsirašė jau dešimtąją pergalę - išvykos rungtynėse rezultatu 80:73 (20:10, 17:22, 21:18, 22:23) palaužė Jonavos "Jonavos" ekipą.

Klaipėdiečiai šią Jonavos ekipą šį sezoną nugalėjo jau antrą kartą. Pirmajame NKL čempionato rate Klaipėdoje „Neptūno“ ekipos dubleriai taip pat buvo pajėgesni - 85:76.

Jonavoje „Neptūno-Akvaservis“ vyrai iškart ėmėsi iniciatyvos ir greitai susikrovė dviženklę persvarą - 20:8. Iki didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai šiek tiek sušvelnino skirtumą, tačiau klaipėdiečiai vis dar kontroliavo rungtynes - 37:32.

Visgi trečiajame kėlinyje po septynių iš eilės Luko Grabausko taškų jonaviškiai sugebėjo persverti rezultatą savo naudai - 49:48, tačiau tuoj pat Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai atsakė galingu spurtu 10:1 ir vėl galėjo ramiau atsikvėpti - 58:50.

Ketvirtajame kėlinyje klaipėdiečių pranašumas vėl buvo dviženklis - 70:53 ir jau pergalės NKL vicečempionai iš rankų nebepaleido.

„Neptūno-Akvaservis“ ekipą į priekį tempė taiklūs tolimi metimai – klaipėdiečiai pataikė net 14 metimų iš 35 bandymų (40 procentų), jonaviškių sčskaitoje - 9 taiklūs tritaškiai iš 25 bandymų. Taip pat pajūrio atstovai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 45:35. Tačiau jonaviškiai rečiau klydo - 10 ir 18 klaidų.

2017 lapkričio 18

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate antrą kartą per dvi dienas nugalėjo Kauno KTU studentus ir į savo sąskaitą įsirašė devintąją pergalę.

Priminsime, kad penktadienį Klaipėdoje kauniečiai buvo įveikti  29 taškų skirtumu - 85:56 (15:17, 31:18, 22:11, 17:10), o šeštadienį tie patys varžovai Kaune nugalėti 12 taškų skirtumu – 80:68 (15:15, 27:17, 22:13, 16:23).

Kaune klaipėdiečiai, kaip ir rungtynėse namuose, su KTU pirmąjį kėlinį dar tampėsi, tačiau antrąjį kėlinį užbaigė spurtu 10:2 ir susikrovė dviženklę persvarą - 42:32.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai pirmavo ir 20 taškų skirtumu - 56:36 ir jau ramiai, be didesnės įtampos, žaidė savo žaidimą.

KTU: Ignas Daukšys 26 (9/15 dvit.), Medas Kuprijanovas 13, Martynas Zigmantavičius 10 (5/14 metimų).

„Neptūnas-Akvaservis“: Mindaugas Stašys - 21 (4/7 trit.), Aidas Einikis - 18 (6/6 trit.), Deividas Keburys - 15 (8 atk. kam.), Valdas Vasylius – 10 (3/4 dvit., 4/4 baudos, 3 atk. kam., 5 rez. perd., 23 naud. balai), Jonas Dumašius – 6, Deividas Anužis – 5, Herkus Kumpys – 3, Dovydas Romančenko – 2 tšk.

Klaipėdiečius gelbėjo taiklūs tolimi metimai – Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai pataikė net 14 tritaškių iš 25 (56 proc. taiklumas), kai tuo tarpu aikštės šeimininkai iš 18 tritaškių pataikė vos 4 (22 proc.).