2018 balandžio 14

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komandos žaidėjas Aidas Einikis trečią kartą per pastaruosius ketverius metus su komanda buvo Mezon NKL finale, tačiau pirmą kartą jame žaidė ir svariai prisidėjo prie pergalės. Tiek svariai, kad tai jam lėmė naudingiausiu finalo rungtynių žaidėjo titulą.

21 metų gynėjas pelnė 14 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o jo atstovaujama Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komanda finale 68:57 nugalėjo Kauno „Žalgirio-2“ komandą.

„Nerealus jausmas, dar pats negaliu suvokti, kad laimėjome auksą, – ant kaklo užsidėjęs Jonavos arenos krepšinio tinkliuką, sakė A. Einikis. – Nerealus jausmas. Kažkas nepakartojamo.“

Jis smeigė keturis tritaškius, tris iš jų – iki ilgosios pertraukos. Aikštėje praleidęs kiek daugiau nei 35 minutes, A. Einikis buvo ilgiausiai žaidęs finalo krepšininkas.

„Dar nesuprantu, kad gavau tokį prizą, – sakė A. Einikis. – Čia didesnis komandos draugų nuopelnas, mane atrado, aš pataikiau.“

Prieš finalą vykusiame Mezon NKL snaiperių konkurse jis pateko į pusfinalį, kai pirmajame etape surinko 18 taškų. Visgi antrajame jo rezultatas buvo vos 13 ir patekimui į finalą to nepakako.

Visgi ši nesėkmė greitai buvo pamiršta – po trijų valandų „Neptūnas-Akvaservis“ šoko pergalės šokius, o A. Einikis kirpo pergalingą tinklelį.

Skaityti plačiau

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komanda iškovojo 2017-2018 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato aukso medalius. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai šeštadienį Jonavoje vykusiame finale rezultatu 68:57 parklupdė Kauno "Žalgirio-2" ekipą.

Klaipėdiečiai liejo džiaugsmo emocijas ir šoko pergalės šokį.

Finale „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai išties demonstravo čempionišką charakterį - po pirmojo kėlinio atitrūko - 25:19 ir nuolat 3-7 taškais buvo priekyje. Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo pajūrio atstovams pirmaujant 35:31.

Trečiąjį kėlinį klaipėdiečiai varžovus sukaustė savo gynyba: net 6 minutes jaunieji žalgiriečiai nepajėgė pelnyti nė taško ir klaipėdiečiai susikrovė 13 taškų pranašumą - 44:31.

Kauniečiams dar buvo pavykę priartėti iki 6 taškų, tačiau netrukus klaipėdiečiai sužaidė kelias sėkmingas atkarpas, be to, dar po kelių akimirkų klaipėdietis Mantas Šerkšnas smeigė tritaškį ir komandas skyrė 12 taškų - 58:46.

„Neptūno-Akvaservis“ vyrai pergalės iš rankų jau nebepaleido ir triumfuoja Jonavoje vyusiose NKL finalo ketverto varžybose.

Buvęs ilgametis Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komandos kapitonas, šiuo metu rungtyniaujantis Prancūzijoje, Viktoras Chodosovskis seka savo buvusios komandos rezultatus ir džiaugiasi, kad klaipėdiečiai vėl kaunasi didžiajame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finale.

Jis Klaipėdos komandos garbę gynė nuo 17 metų. Iš viso net 7 sezonus. Per tą laiką Klaipėdai padėjo iškovot aukso (2015 metais), sidabro (2017 metais) ir bronzos medalius (2011 metais).

„Didžiausi sveikinimai komandai patekus į finalą. Aš tikiu, kad niekas nepasisotino vien tuo. Visą sezoną stebiu „Neptūno-Akvaservis“ žaidimą ir drąsiai galiu teigti, kad man asmeniškai pergalė pusfinalyje nebuvo didelė sensacija. Klaipėdos komanda - galingai suburta ir yra pajėgi laimėti aukso medalius. Daugumą žaidėjų labai gerai pažįstu asmeniškai ir bendrauju su jais iki šiol. Todėl drąsiai galiu teigti, kad nežinau koks bus rezultatas po finalinio švilpuko, bet galiu visiems garantuoti, kad tie vyrukai atiduos savo širdis, kovos dėl kiekvieno aikštės centimetro, dėl kiekvieno kamuolio ir išliks tikras kumštis iki pat rungtynių pabaigos. Šie vyrai narsiai kovoja už Klaipėdos miestą. Užplūsta labai malonūs prisiminimai ir geros emocijos. Didžiuojuosi ir tikiu šia kovotojų komanda“, - iš Prancūzijos parašė buvęs ilgametis Klaipėdos komandos lyderis ir kapitonas Viktoras Chodosovskis.

Priminsime, kad Tomo Gadamavičiaus treniruojami „Neptūno-Akvaservis“ vyrai penktadienio vakarą Jonavos krepšinio arenoje pusfinalyje rezultatu 77:73 sugebėjo nukauti praėjusio sezono čempionus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus ir prasibrovė į didįjį finalą.

D. Lukštos nuotr.
2018 balandžio 13

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ tęsia gražias tradicijas - vėl garantuotai pasipuoš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) medaliais.

Tomo Gadamavičiaus treniruojami klaipėdiečiai penktadienio vakarą Jonavos krepšinio arenoje pusfinalyje rezultatu 77:73 sugebėjo nukauti praėjusio sezono čempionus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos" krepšininkus ir prasibrovė į didįjį finalą.

Kokiais medaliais - sidabro ar aukso - pasipuoš „Neptūno-Akvaservis“ vyrai, paaiškės šeštadienį po didžiojo NKL finalo, kuriame Jonavoje nuo 17 val. klaipėdiečiai susikaus su Kauno "Žalgirio-2" ekipa.

Pastaroji kitoje pusfinalio kovoje rezultatu 82:77 nugalėjo NKL reguliariojo čempionato nugalėtoją Šakių „Vytį“.

„Neptūnas-Akvaservis“ pusfinalį pradėjo galingai - vos įpusėjus pirmajam kėliniui po Valdo Vasyliaus taiklaus tritaškio susikrovė dviženklę persvarą - 16:6 ir nuolat laikė gana saugų - 5-10 taškų atstumą, o į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdami 5 taškų persvarą - 51:46.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai vėl susikrovė dviženklę persvarą - 58:48, tačiau prieš pat ketvirtąjį kėlinį marijampoliečiai, į priekį vedami savo komandos lyderio veterano Aurimo Kiežos, sugebėjo priartėti iki 2 taškų - 62:64.

Negana to, ketvirtojo kėlinio pradžioje tritaškį smeigė Ignas Labutis, priartinęs marijampoliečius iki minimumo - 65:66, tačiau tuoj pat tritaškiu atsakė ir Klaipėdos ekipos snaiperis Aidas Einikis - 69:65.

Iki rungtynių pabaigos likus 13 sek. klaipėdiečiai pirmavo 75:73 ir prie baudų metimo linijos stojęs Marijampolės ekipos žaidėjas I. Labutis prametė abu baudos metimus. Tada „Sūduvos-Mantingos" krepšininkai stabdė laiką pražanga, o prie baudų metimo linijos stojusiam Mindaugui Stašiui ranka jau nesudrebėjo - 77:73.

Klaipėdiečiai įrodė, kad jų patirtis, psichologija ir nervai - geležiniai: užtikrintai ir ramiai sužaidė rungtynių pabaigą, išlaikė susikrautą persvarą bei šventė šią itin svarbią pergalę, atveriančią kelią į NKL didįjį finalą.

2018 kovo 31

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ Mažeikiuose rezultatu 75:59 nukovė vietos „Erelių“ ekipą ir prasibrovė į Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) finalo ketverto varžybas. Klaipėdiečiai ketvirtfinalio seriją prieš mažeikiškius laimėjo 3:1.

Klaipėdiečiai namuose trečiąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes prieš „Erelius“ laimėjo net 31 taško skirtumu – 113:82, tad nesiruošė juokauti ir ketvirtose serijos rungtynėse Mažeikiuose.

Tomo Gaidamavičiaus aulėtiniai dar iki didžiosios pertraukos susikrovė dviženklę persvarą – 38:27, o trečiąjį kėlinį pradėjo įspūdingu spurtu – 14:0, po kurio koandas jau skyrė 25 taškai - 52:27.

Valdo Vasylius, Deivido Anužio ir Mindaugo Stašio į priekį tempiami klaipėdiečiai gana anksti susitvarkė visus reikalus ir galiausiai ramiai šventė pergalę, atveriantį kelią į finalo ketverto varžybas. Jos vyks balandžio 13-14 dienomis (penktadienį ir šeštadienį) Jonavoje.

„Ereliai“: Tomas Zdanavičius - 17, Aurimas Urbonas - 11 (10 atk. kam.), Torrance‘as Rowe‘as - 9.

„Neptūnas-Akvaservis“: Deividas Anužis - 15, Mindaugas Stašys ir Valdas Vasyklius - po 14, Ignas Ramašauskas - 10 tšk.

„Neptūnas-Akvaservis“ balandžio 13 dieną pusfinalyje kausis su praėjusio sezono čempionais Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkais, kurie ketvirtfinalio seriją prieš „Tauragės” komandą laimėjo sausu rezultatu - 3:0.

Tigi, jau pusfinalyje susikaus abu praėjusio sezono finalininkai – vicečempionai klaipėdiečiai ir čempionai marijampoliečiai.

2018 kovo 29

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ treneris Tomas Gaidamavičius po Klaipėdoje iškovotos skambios NKL ketvirtfinalyje pergalės - 113:82 prieš Mažeikių „Erelius“ gyrė savo auklėtinius už kovingumą, žaidybinio plano laikymąsi ir puikias emocijas.

„Emocijos išties geros, pergalė - puiki. Pagaliau įėjome į žaidybinį ritmą ir ėmėme demonstruoti tikrąjį savo žaidimą. Tačiau vyrams po rungtynių rūbinėje pasakiau: "Nesidžiaukite taškų skirtumu. Mes tų taškų į kitas ketvirtfinalio serijos rungtynes nenusinešime. Kaip bebūtų, iškovojome 1 taškelį ir NKL ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržėme į priekį - 2:1. Dar karas nelaimėtas. Dar ketvirtfinalyje mums reikia vienos pergalės. Jokiu būdu negalime atsipalaiduoti“, - pabrėžė T. Gaidamavičius.

Pasiteiravus, kas šįvakar lėmė tokį puikų pasirodymą ir galingą atotrūkį nuo varžovų jau pirmajame kėlinyje, Klaipėdos ekipos treneris nė kiek nesuabejojęs atsakė: "Po pralaimėjimo Mažeikiuose turėjome rimtą pokalbį. Labai gerai išanalizavome varžovų žaidimą. Pakoregavome gynybos taktiką. Be to, mums sekėsi, o kai sekasi, tada užplūsta teigiamos emocijos ir entuziazmas bei, pagavus žaidimo bangą, "Ereliams" buvo mus sunku sustabdyti."

Ketvirtosios NKL ketvirtfinalio serijos rungtynės vyks kovo 31-ąją (šeštadienį) 16 val. Mažeikiuose.

Jei „Neptūnas-Akvaservis“ iškovos pergalę, tada pateks į NKL finalo ketverto varžybas, kurios vyks balandžio 13-14 dienomis Jonavoje.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ trečiose Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) ketvirtfinalio rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje tiesiog nušlavė nuo kelio 113:82 (35:22, 23:15, 34:20, 21:25) Mažeikių „Erelius“. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai po šios puikios pergalės atsidūrė per plauką nuo pusfinalio - ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1.

Praėjusį sezoną vicečempionų titulą iškovoję „Neptūno-Akvaservis“ vyrai pateikė rimtą argumentą, kad ir šiemet nesiruošia nuleisti kartelės.

Nuo pat dvikovos pradžios „Neptūno-Akvaservis“ vyrai ėmė įrodinėti, kad praėjusį antradienį Mažeikiuose patirtas vienintelis šio sezono pralaimėjimas (79:86) prieš „Erelius“ - buvo tik nesusipratimas.

Pajūrio krepšininkai jau vien per pirmąjį kėlinį pelnė 35 taškus ir susikrovė dviženklę persvarą - 35:22. Vėliau skirtumas augo - 58:37, o po trijų kėlinių jaunieji „Neptūno“ dubleriai buvo surinkę net 85 taškus, kai tuo tarpu mažeikiškių sąskaitoje buvo vos 57 taškai. Klaipėdiečiai rungtyniavo lyg ant bangos ir akivaizdžiai sutriuškino „Erelius“.

Klaipėdos komandą į pergalę vedė Aidas Einikis, surinkęs 21 tašką (2/2 dvit., 5/8 trit., 2/2 baudos, 3 atk. kam, 24 naud. balai.), Herkus Kumpys (5/7 trit.) ir Džiugas Slavinaskas (4/7 dvit., 7/7 bauos, 8 atk. kam., 4 rez. perd., 25 naud. balai)  pridėjo po 15 taškų, Valdas Vasylius (5/7 dvit., 3/3 baudos, 6 atk. kam., 3 rez. perd., 23 naud. balai) ir Mindaugas Stašys (3/5 dvit., 2/4 trit., 3 atk. kam., 7 rez. perd.) - po 13, Deividas Anužis - 9, Ignas Ramašauskas ir Mantas Šerkšnas - po 8, Dovydas Romančenko - 5, Arūnas Mikalauskas - 4, Jonas Dumašius - 2 tšk.

2018 kovo 27

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkams Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) antrose ketvirtfinalio rungtynėse Mažeikiuose nepavyko iškovoti pergalės prieš vietos „Erelius“. Klaipėdiečiai rungtynes pralaimėjo 79:86 (19:21, 19:23, 17:26, 24:16) ir NKL ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus - 1:1.

Trečiosios serijos rungtynės vyks ketvirtadienį 18 val. Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10).

Priminsime, kad pirmąjį ketvirtfinalio tarpusavio mūšį klaipėdiečiai laimėjo 2 tašų skirtumu - 86:84.

Mažeikiuose „Ereliai“ jau kovėsi drąsiau ir į priekį vedami buvusio Klaipėdos Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinio Haroldo Saprykino trečiajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą - 48:38.

Vėliau skirtumas po to pačio H. Saprykino taiklaus tolimo šūvio buvo išsaugęs ir iki 16 taškų - 64:48, tačiau „Neptūno-Akvaservis“ vyrai nesiruošė nuleisti rankų ir kovėsi iki dvikovos pabaigos. Charakterį pademonstravę neptūniečių dubleriai iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms priartėjo iki 7 taškų ir atkūrė intrigą, tačiau pakreipti įvykių savo naudai praėjusio sezono NKL vicečempionams „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkams nebepavyko.

Taigi, ketvirtfinalio intriga išauga.

2018 kovo 25

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ Mezon NKL atkrintamąsias pradėjo pergale prieš Mažeikių „Erelius“, o ją uostamiesčio komandai užtikrino puikus Džiugo Slavinsko pasirodymas.

Geriausias karjeros ir rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs 19-metis puolėjas pripažintas naudingiausiu pirmųjų Mezon-NKL ketvirtfinalio rungtynių žaidėju.

Pradėdamas atkrintamąsias D. Slavinskas per 31 minutę pelnė 21 tašką (8/12 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus, o tai – geriausias jo karjeros pasirodymas.

Sunkioje kovoje 86:84 triumfavę klaipėdiečiai dabar serijoje iki trijų pergalių yra priekyje 1:0.

VIDEO SU GRAŽIAUSIAIS EPIZODAIS

Į Mezon-NKL turo penketuką pateko ir D. Slavinsko komandos draugas Valdas Vasylius. Vieno ryškiausių ne tik komandos, bet ir visos lygos žaidėjų klaipėdiečiams lemiamose kovose labai reikės, o savo vertę V. Vasylius įrodė ketvirtfinalio starte surinkęs 16 taškų (5/7 dvit., 0/1 trit., 6/9 baud. met.), atkovojęs 9 kamuolius ir pasižymėjęs 29 naudingumo balų rodikliu. Jis ketvirtojo kėlinio pabaigoje pataikė lemiamą metimą, po kurio „Neptūnas-Akvaservis“ triumfavo.

2018 kovo 24

„Džiaugiuosi vyrų kovingumu. Laimėjome vieną mūšį, bet karas dar nelaimėtas“, - po pirmųjų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynių, kurias Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ namuose laimėjo rezultatu 86:84, sakė Klaipėdos komandos treneris Tomas Gaidamavičius.

Jis teigė, kad pergalę lėmė atkaklumas ir energija.

„Mes pradžioje buvome susikaustę, nes dvi savaites nežaidėme rungtynių, o mažeikiškiai yra geroj sportinėj krepšinio, bet ne fizinėj formoj, gerai jaučia tą žaidimą, o mes to pojūčio neturėjome. Pats geriausias dalykas - mūsų kovingumas. Man tas labai patiko. Bet mes turėjome jau 14 taškų persvarą ir tas nesusikaupimas, kažkiek atsipalaidavimas... Pagalvojome, kad varžovai jau pasidavė. Pabaigoje vos neprisižaidėme. Po Rungtynių vyrams rūbinėje pasakiau, kad visas 40 minučių privalome išlaikyti koncentraciją ir nereikia apgaudinėti savęs, kad varžovai pasiduos. Taip būti negali", - pabrėžė T. Gaidamavičius.

Treneris akcentavo, kad ketvirtfinalio serijoje yra kovojama iki trijų pergalių.

Antrosios serijos rungtynės vyks kovo 27 dieną (antradienį) 18 val. Mažeikiuose, trečiosios - kovo 29 dieną (ketvirtadienį) 18 val. Klaipėdoje. Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų serijos rungtynių, jos atitinkamai vyks kovo 31-ąją (šeštadienį) Mažeikiuose ir balandžio 3-ąją (antradienį) Klaipėdoje.