Pergalė išslydo iš rankų ir finalo serija tapo lygi – 2:2

2017 balandžio 15

Ketvirtose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo serijos rungtynėse Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai namuose didžiąją rungtynių dalį pirmavo prieš Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandą, o ketvirtajame kėlinyje dar turėjo 14 taškų persvarą – 62:48, tačiau galiausiai pergalė išslydo iš rankų – 74:78 (22:20, 22:13, 10:11, 20:34).

Klaipėdos sporto rūmuose itin gausiai susirinkę krepšinio sirgaliai šiose rungtynėse itin reiškė nepasitenkinimą teisėjų sprendimais.

Taigi, finalo serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus – 2:2.

Penktosios serijos rungtynės balandžio 18 dieną (antradienį) 18 val. bus žaidžiamos Marijampolėje, šeštosios – balandžio 20 dieną (ketvirtadienį) 18 val. Klaipėdos sporto rūmuose.

Rungtynių veiksmai

„Nafta-Uni-Akvaservis“ lemiamo ketvirčio pradžioje pirmavo 62:48, o dar įpusėjus kėliniui buvo priekyje 65:55. Svečiai tada pakilo į lemiamą šturmą.

Dviejų chaotiškų minučių atkarpą marijampoliečiai laimėjo 14:0 ir po Gintauto Matulio tolimo metimo pirmavo 69:65.

Edvinas Alunderis nutraukė šeimininkų taškų badą pataikydamas iš toli, bet kitoje atakoje du taškus pelnė Darius Griškėnas – 71:68 „Sūduvos-Mantingos“ naudai.

Dvi Viktoro Chodosovskio baudos priartino šeimininkus per tašką, bet Kinu Rochfordas pataikė iš po krepšio, kitoje atakoje klaipėdiečiai neužpuolė, o G. Matulis, likus žaisti 37 sekundes, realizavo baudas ir svečiai nutolo per du metimus – 75:70. Šeimininkai šio deficito nebepanaikino.

Didžiąją rungtynių dalį savo sąlygas diktavę klaipėdiečiai atitrūko antrajame kėlinyje. Jį šeimininkai pradėjo spurtu 18:3 ir po Deivido Anužio tolimo metimo pirmavo 40:23.

Aurimo Kiežos įkvėpti Marijampolės krepšininkai ketvirtį pabaigė solidžiau ir įpusėjus mačui atsiliko 11 taškų skirtumu (33:44), bet iš karto po ilgosios pertraukos šeimininkai vėl pabėgo. Mindaugas Stašys kėlinį pradėjo 5 taškais iš eilės, Erikas Kubilius greitoje atakoje įdėjo iš viršaus ir „Nafta-Uni-Akvaservis“ pirmavo 51:35.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Edvinas Alunderis 19, Viktoras Chodosovskis 18 (8 atk. kam.), Mindaugas Stašys 14.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 19, Evaldas Šaulys 14 (8 atk. kam.), Aurimas Kieža ir Darius Griškėnas po 12.