„Neptūnas-Akvaservis“ išvykoje nugalėjo Molėtų ekipą (trenerio komentaras)

2017 spalio 07

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate – išvykos rungtynėse rezultatu 81:73 (25:13, 24:20, 14:18, 18:22) palaužė Molėtų „Ežerūno“ komandą.

Klaipėdiečiai jau po pirmojo kėlinio pirmavo 12 taškų skirtumu – 25:23, o į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdami 16 taškų pranašumą – 49:33.

Antroje rungtynių pusėje Klaipėdos ekipos treneris Tomas Gaidamavičius leido atsikvėpti vakar Tauragėje beveik be keitimų rungtyniavusiam Mindaugui Stašiui bei leido daugiau pasireikšti jaunimui.

Aikštės šeimininkams pavyko priartėti iki vienženklio skirtumo, tačiau klaipėdiečiai nė kiek nesutriko, kontroliavo situaciją ir galiausiai šventė pergalę.

„Neptūno-Akvaservis“ komandą į pergalę vedė Deividas Anužis, pelnęs 12 taškų (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Herkus Kumpys, Ignas Ramašauskas ir Mantas Šerkšnas prie pergalės pidėjo po 11 taškų, Deividas Keburys ir Arūnas Mikalauskas – po 9 tšk.

Iš Molėtų ekipos išsiskyrė 20 taškų pelnęs Jonas Zakas, 17 taškų surinko Karolis Lukošiūnas, po 8 – Arnas Adomavičius ir Marius Pociukonis.

„Džiaugiamės pirmąja pergale. Jau prieš čempionato pradžią sakiau, kad NKL čempionatas yra nenuspėjamas ir įdomus tuo, kad gali laimėti kiekviena komanda. Išvykoje kiekviena pergalė – labai svarbi ir reikalinga. Mes kontroliavome žaidimo eigą ir vienu metu pirmavome apie 20 taškų skirtumu. Tada jau leidau lyderiams pailsėti ir turėjome progos paeksperimentuoti. Juk, tarkime, Arūnas Mikalauskas su mumis treniruojasi vos savaitę, tad dar trūksta susižaidimo. Šįkart į rezultatą nekreipėme pernelyg daug dėmesio, o bandėme susižaisti“, - rungtynes apibendrino Klaipėdos ekipos treneris Tomas Gaidamavičius.

Penktadienį „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai po nervų karo ir labai įtemptos kovos rezultatu 74:78 nusileido Tauragės krepšinio klubui.

Beveik tris kėlinius komandos kovėsi taškas į tašką. Besibaigiant trečiajam ketvirčiui tauragiškiai netgi atsilikinėjo 34:41, tačiau tuomet šeimininkai laimėjo atkarpą 23:6 ir jau pergalės iš rankų nebepaleido.

Tauragės komandą į perglę vedė Tadas Sebežiovas, pelnęs 21 tašką, Paulius Morkeliūnas surinko 15, Aivaras Kvedaravičius - 11 tšk. (6 rez. perd.).

„Neptūnas-Akvaservis“ gretose Mantas Šerkšnas pelnė 17, Mindaugas Stašys - 14, Ignas Ramašauskas – 9 taškus.

„Tauragės komanda turi gerų žaidėjų ir yra pavojinga. Juk jie šeštadienį rezultatu 84:79 nugalėjo ir praėjusio sezono čempionus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus. Taigi, dar kartą patvirtinta taisyklė, kad NKL čempionate komandų skirtumai nėra dideli, kautis reikia su visais. Kiekviena komanda savo aikštėje yra labai pavojinga. Taip jau susiklostė, kad dėl namų aikštės užimtumo mes šį savaitgalį abi rungtynes žaidėme išvykoje, tad savaitgalis nebuvo iš lengvųjų. Iškovota viena pergalė. Žinoma, norėjosi dviejų, tačiau reikia pasidiaugti ir viena pergale“, - sakė T. Gaidamavičius.

Artimiausias NKL rungtynes savo aikštėje, Klaipėdos Sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10), „Neptūnas-Akvaservis“ žais spalio 13 dieną (penktadienį) 18 val. su Jonavos „Jonava“.

„Naudodamasis proga noriu pakviesti krepšinio sirgalius: ateikite ir palaikykite mus, o mes stengsimės jus nudžiuginti pergalėmis. Pats žaidžiau krepšinį ir žinau, kiek svarbus yra sirgalių palaikymas ir kokią naudą tai teikia namų ekipai. Kai varžovai jaučia didelį sirgalių spaudimą, tada, patikėkite, jiems kautis yra daug sudėtingiau. Būkime visi kaip vienas kumštis ir kartu ginkime savo miesto komandos garbę“, - ragino „Neptūno-Akvaservis“ treneris.