„Neptūnas-Akvaservis“ trečiąkart nugalėjo Mažeikių „Erelius“ (trenerio komentaras)

2018 sausio 19

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate iškovojo aštuonioliktąją pergalę. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai šį sezoną jau trečiąkart pakirpo Mažeikių "Ereliams" sparnus. Šįkart Klaipėdoje „Neptūno“ dubleriai pergalę šventė rezultatu 81:70 (24:15, 22:22, 19:8, 16:25).

Klaipėdiečiai jau rungtynių pradžioje perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po pirmojo kėlinio pirmavo 24:15, o po didžiosios pertraukos dar labiau išryškėjo aikštės šeimininkų pranašumas - priš ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas-Akvaservis“ susikrovė 20 taškų skirtumą - 65:45 ir rungtynių baigtis abejonių nebekėlė.

„Neptūno-Akvaservis“ gretose rungtyniavo iš Ispanijos į Klaipėdą po pusmečio pertraukos grįžęs Džiugas Slavinskas. Jis tapo Klaipėdos krepšinio sistemos dalimi - su reprezentacine „Neptūno“ ekipa pasirašė dviejų metų sutartį ir kol kas rungtyniaus „Neptūno-Akvaservis“ komandoje, o esant reikalui, galės padėti ir pagrindinei „Neptūno“ ekipai. 

D. Slavinskas Klaipėdos krepšinio sirgaliams yra puikiai pažįstamas. Jis antrosios Klaipėdos komandos marškinėlius vilki nuo 2014 metų metų. 2015 metais jis tapo NKL čempionu, 2017 metais - vicečempionu. 

Jau pirmose rungtynėse, vilkėdamas „Neptūno-Akvaservis“ ekipos marškinėlius, D. Slavinskas į Mažeikių ekipos krepšį įmetė 9 taškus (3/6 dvit. 1/1 trit., 4 atk. kam., 2 rez. perd.).

„Malonu grįžti į Klaipėdą. Čia gyvena mano artimieji ir draugai, tad visi gali atvykti į rungtynes, palaikyti, kaip matėte ir šiandien. Tai yra malonu. Džiugu, kad galiu treniruotis kartu su "Neptūno" komanda, būti šios Klaipėdos krepšinio piramidės dalimi. Tokia patirtis, manau, labai naudinga ir reikalinga kiekvienam žaidėjui. Tuo džiaugiuosi ir siekiu tobulėti“, - sakė D. Slavinskas.

Prie Klaipėdos ekipos pergalės daugiausiai prisidėjo Mantas Šerkšnas, pelnęs 18 taškų (5/7 trit). Deividas Anužis (9 rez. perd.) ir Valdas Vasylius surinko po 12 taškų, Jonas Dumašius ir Ignas Ramašauskas - po 8 tšk.

„Erelių“ gretose Aurimas Urbonas ir Tadas Pažėra pelnė po 14 taškų, Nerijus Barauskas - 13, Tadas Rimša - 12, Haroldas Saprykinas - 11 tšk.

„Šiandien taktika pasiteisino – net nesitikėjau, kad trečiojo kėlinio pabaigoje susikrausime tokią didelę persvarą. Bet Mažeikių ekipa parodė charakterį ir kovėsi iki galo, nesu patenkintas savo žaidėjų kova rungtynių pabaigoje – turėti 20 taškų ir taip atsipalaiduoti nėra gerai“, - sakė Klaipėdos ekipos treneris Tomas Gaidamavičius.   

Jis pasidžiaugė, kad jų komandą papildė D. Slavinskas.

„Mums trūko vieno didelio žmogaus. Džiugas jau pirmose rungtynėse paliko gerą įspūdį. Jam dar reikia įeiti į sistemą, perprasti derinius ir prisitaikyti prie komandos, bet matau, kad jis mums tikrai daug padės. Vyksta intensyvus darbas. Ties tuo ir dirbame“, - pabrėžė T. Gaidamavičius.

„Neptūnas-Akvaservis“ šį sezoną „Ereliams“ sparnus pakirpo jau trečią kartą. Prieš tai vykusios rungtynės baigėsi taip pat dviženklėmis klaipėdičių persvaromis - 77:53 (Klaipėdoje) ir 79:69 (Mažeikiuose).

Artimiausias NKL rungtynes namuose, Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10), „Neptūnas-Akvaservis“ žais sausio 26 dieną (penktadienį) 18 val. su Joniškio „Delikatesu“, o sausio 27 dieną (šeštadienį) klaipėdičių išvykoje laukia dvikova su „Palangos“ ekipa. Šių rungtynių Palangos sporto arenoje (Sporto g. 3) pradžia - 16 val.