Laikinai kapitono pareigas einantis I. Ramašauskas: apie išmoktas pamokas Šakiuose bei žavintį V. Šarakauską

Nuotr. M. Baranausko
2018 spalio 25

Nors Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komandos vidurio puolėjas Ignas Ramašauskas yra 25-erių metų amžiaus, tačiau šį sezoną jis yra vienas vyriausių uostamiesčio ekipos krepšininkų.

Tik 25-erių Deividas Anužis bei 36-erių Vytautas Šarakauskas yra vyresni žaidėjai, tuo metu likusių 10 komandos draugų amžiaus vidurkis siekia vos 19 metų.

Klaipėdiečių aukštaūgis supranta, kad toks amžiaus skirtumas atneša ir savotišką atsakomybę.

„Gan keistas jausmas, – tinklalapiui „bcklaipeda.lt“ apie veterano statusą sakė I. Ramašauskas. – Atrodo, kad amžius dar nėra didelis, bet esu vienas vyriausių komandoje. Stengiuosi kažką patarti jaunimui, perteikti patirtį ar paguosti, kad nesinervintų. Kai kuriems žaidėjams tai juk pirmas sezonas NKL pirmenybėse.“

I. Ramašausko šį sezoną laukė ir kita nauja patirtis – šlaunies traumą besigydant D. Anužiui, uostamiesčio ekipos pavaduojančiu kapitonu tapo būtent trečiąjį sezoną Klaipėdoje rungtyniaujantis šiaulietis.

„Tai pirma tokia patirties karjeroje, – šypteli aukštaūgis. – Tai ir garbė, ir atsakomybė. Reikia pasakyti keletą žodžių prieš dvikovą, pasistengti užvesti komandos draugus, reikalui esant jiems patarti.“

Stipriai tarpsezonyje atsinaujinęs „Neptūnas-Akvaservis“ sezono starte iškovojo dvi pergales – savų žiūrovų akivaizdoje 87:61 įveikė Kauno KTU bei 79:62 – Vilniaus „Perlo“ krepšininkus.

Vis dėlto tuomet sekė trijų pralaimėjimų atkarpa. Pirmiausia namuose po atkaklios kovos 80:88 nusileista Kauno „Žalgirio“ dubleriams, vėliau Klaipėdoje 69:75 sekė pralaimėjimas Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ atstovams.

Galiausiai – skaudžiausia šio sezono nesėkmė Šakiuose. Likus 100 sekundžių iki dvikovos pabaigos Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai turėjo 9 taškų persvarą, tačiau tuomet „Vytis“ spurtavo 12:0 bei stebuklingai ištraukė rungtynes (102:105).

„Turime išmokti šią pamoką – visas rungtynes reikia žaisti iki galo, visas 40 minučių, – dėstė I. Ramašauskas. – Galbūt daugiau rungtyniaujantys žaidėjai mačo pabaigoje pavargo, tad nepavyko susikalbėti gynyboje. Nepavyko ir užpulti, žaidėme neprotingai.

Esame jauna komanda, tad žaidimas dar banguojantis. Vis dėlto, manau, kad su laiku viskas bus geriau. Gaila, kad taip pralaimėjome, bet žiūrime į priekį.“

Jaunų krepšininkų akys treniruočių metu vis dažniau krypsta į veteraną V. Šarakauską. 36-erių vidurio puolėjas po 12 praleistų metų stipriausioje šalies lygoje, tiesiog siautėja NKL pirmenybėse.

Aukštaūgis pelno po 13,2 taško, atkovoja po 10,2 kamuolio (1 vieta lygoje) bei renka po 21,6 naudingumo balo (5 vieta lygoje).

I. Ramašauskas džiaugiasi, turėdamas tokį komandos draugą.

„Gerai, kad turime tokių patyrusių žaidėjų, nes Vytautas yra sukaupęs tikrai didžiulę patirtį, – dėstė laikinasis „Neptūnas-Akvaservis“ kapitonas. – Teko su juo šiek tiek žaisti Šiauliuose, tuo smagiau, nes pažįstamas veidas. Mane žavi, kad jis toliau žaidžia krepšinį ir taip atsiduoda treniruotėse. Gauname iš jo patarimų – Vytautas apramina komandą.“

Ar Šakiuose patirto pralaimėjimo pamokos buvo išmoktos klaipėdiečiai stengsis pademonstruoti rytoj Gargžduose, kuomet susikaus su Simono Serapino vedama vietos SC komanda. Rungtynių startas – 18 val.