„Neptūnas-Akvaservis“ sezonas baigėsi NKL ketvirtfinalyje

2019 kovo 29

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ šįvakar Šakiuose pademonstravo charakterį, tačiau pasirodymą šių metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone užbaigė ketvirtfinalio etape.

Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išvykoje turėtą 21 taškų deficitą buvo sumažinę iki 4 taškų, tačiau galiausiai 66:75 (8:23, 16:20, 27:17, 15:15) nusileido reguliaraus sezono nugalėtojui „Vyčio“ bei varžovų pranašumą serijoje iki trijų pergalių pripažino 0-3.

Dvikovą klaipėdiečiai pradėjo slogiai – per pirmąjį ketvirtį iš žaidimo pataikyti vos 2 metimai iš 11. Tuo metu 5 tritaškius iš 8 atseikėjęs „Vytis“ greitai atitrūko – 8:23.

Šakių komanda antrą spurtą atliko antrojo kėlinio pabaigoje, kuomet prieš ilgąją pertrauką per 40 sekundžių atkarpą pelnė 7 taškus be atsako bei susikrovė 19 taškų persvarą – 24:43.

Trečiajame ketvirtyje „Neptūnas-Akvaservis“ deficitas buvo pasiekęs rekordinę ribą (26:47), tačiau ketvirčio pabaigoje T. Gaidamavičiaus kariauna kilo į šturmą. Arūno Mikalausko baudų metimai paženklino klaipėdiečių spurtą 7:0, o atotrūkis sumažėjo iki vienaženklio – 51:60.

Likus 7 minutėms iki rungtynių pabaigos „Neptūnas-Akvaservis“ centras Rokas Gadiliauskas pataikė dvitaškį, kuris leido prie varžovų priartėti per 4 taškus – 58:62. Vis dėlto tuomet Paulius Beliavičius pelnė du taškus su pražanga, o „Vyčio“ spurtą 9:0 užbaigė tritaškį pataikęs Lukas Grabauskas.

„Neptūnas-Akvaservis“ šiandien neišgelbėjo ir puikiai realizuoti baudų metimai (20 iš 20). Klaipėdiečiai nesėkme paženklintame susitikime pataikė vos 4 tritaškius iš 21 (19 proc.), kuomet Šakių krepšininkai – 11 iš 22 (50 proc.).

Šiame susitikime uostamiesčio ekipai padėti negalėjo Deividas Anužis, kapitoną ne pirmą kartą šį sezoną iš rikiuotės išėmė šlaunies trauma.

„Neptūnas-Akvaservis“: Arūnas Mikalauskas 16, Tadas Pažėra 15 (10 atk. kam., 27 naud. bal.), Rokas Gadiliauskas 10, Vytautas Šarakauskas ir Nojus Mineikis – po 10.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 18 (4/6 trit.), Šarūnas Vingelis 13 (3/3 trit.), Marijus Užupis 12 (6 atk. kam.), Paulius Semaška 10.